fbpx
Strona głównaColormixProdukcja dużych, wielokolorowych płyt. Jak obniżyć koszty?

Produkcja dużych, wielokolorowych płyt. Jak obniżyć koszty?

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się duże płyty betonowe, które stanowią istotny element wielu projektów ogrodowych. Ich urok wielokolorowych powierzchni przyciąga zarówno projektantów, jak i konsumentów, tworząc wyjątkowe przestrzenie.

Techmatik

Dążenie do subtelnych odcieni i tekstur przypominających naturalny kamień jest siłą napędową w przemyśle produkcji betonowych wyrobów. Płyty tarasowe z melanżem to produkty wysokomarżowe i wysoko cenione przez architektów. Jednak osiągnięcie tego efektu okazało się zadaniem niełatwym.

Przykładowe zdjęcia produktów, które zostały wytworzone na liniach produkcyjnych Techmatik przy użyciu mieszarek planetarnych SPM/SPMW.

W produkcji kostki brukowej a szczególnie elementów wielkoformatowych kluczowe znaczenie ma uzyskanie jednorodnej mieszanki betonowej. Niewłaściwie przygotowana mieszanka betonowa może prowadzić nie tylko do obniżenia parametrów wytrzymałościowych produktu, lecz także zwiększyć ryzyko powstawania widocznych niedoskonałości, co może skutkować koniecznością obniżenia ceny produktu lub jego odrzucenia.

W przypadku kostki brukowej o niewielkich formatach ta ilość odpadu może być kilkuprocentowa, natomiast przy dużych formatach mówimy już o wymiernych stratach, bo często do odpadu może trafić cały pakiet lub seria produktów. Przy obecnych cenach energii i cementu ma to bardzo duże znaczenie dla rentowności zakładu produkcyjnego.

Z myślą o projektach wymagających wysokiej jakości mieszanki betonowej, takich jak duże formaty czy produkty z warstwą wierzchnią stworzyliśmy mieszarki planetarne z wirblerem.

Mieszalnik planetarny SPMW z wirblerem to urządzenie dedykowane do przygotowywania betonu warstwy wierzchniej.   Opinie klientów mówią, że dzięki zastosowaniu mieszadła o dużej prędkości (wirblera), ilość odpadów może zostać zredukowana nawet o 90%!

Proces mieszania został zbadany w akredytowanym laboratorium IAB w Niemczech. Zastosowanie mieszadła szybkoobrotowego pozwoliło na skrócenie czasu mieszania o 20% (skrócenie cyklu z 5 minut do 4 minut w przypadku mieszarki SPMW-500) . Mieszanka jest homogeniczna, idealna do przygotowania betonu warstwy wierzchniej, facemix, colormix itp.

Co daje zastosowanie wirblera?

Dziękujemy za uwagę i zachęcamy do skorzystania z "kalkulatora zwrotu inwestycji".   Odpowiadając na kilka prostych pytań dowiecie się Państwo, kiedy inwestycja się zwróci oraz jakie będą potencjalne oszczędności w skali roku.

Kalkulator Zwrotu Inwestycji